POCO C95 Pro 4G: kas jauns, un vai to vērts pirkt?

Xiaomi tagad publicējis oficiālās POCO C95 Pro 4G produkta lapas. Tās aizstāj nopludinātos attēlus, kas izplatījās 7. septembrī. Lielākais jaunums ir 7500 mAh akumulators: POCO C85 4G tas ir 6000 mAh, tātad jaunā modeļa ietilpība ir par 25 % lielāka. Arī uzlāde ir ātrāka: 45 W.

Tā ir konkrēta atšķirība. Taču tajā pašā pieejamās cenas 4G tālruņu klasē ir arī realme C100 4G, Samsung Galaxy A18 4G un Motorola Moto G17 Power, katrs ar saviem kompromisiem. Nevienu no šeit aplūkotajiem pieciem tālruņiem, tostarp C95 Pro, pagaidām nekur nevar iegādāties atjaunotu, arī refurbed. Aplūkosim, ko POCO mainījis, kā salīdzināmi trīs konkurenti un vai kāds no šo zīmolu jau pieejamajiem atjaunotajiem tālruņiem piedāvā vairāk par mazāku cenu.

Īsumā: kur POCO C95 Pro 4G ir pārāks un kur piekāpjas

POCO C95 Pro galvenā priekšrocība: 7500 mAh akumulators un 45 W uzlāde – ievērojams uzlabojums salīdzinājumā ar C85 6000 mAh un 33 W.

realme C100 priekšrocība: uz papīra ietilpīgāks, 8000 mAh akumulators. Tas gan pats par sevi nepierāda ilgāku darbības laiku.

Galaxy A18 priekšrocība: asāks AMOLED ekrāns un vienīgā apstiprinātā apņemšanās nodrošināt programmatūras atjauninājumus starp šiem pieciem modeļiem.

Moto G17 Power priekšrocība: vienīgā īpaši platleņķa kamera šajā salīdzinājumā un asāks LCD ekrāns.

Kas vēl nav zināms: ne par vienu no pieciem nav publicēti savstarpēji salīdzināmi remontējamības vai oglekļa pēdas rādītāji. Tāpēc šis nav tālruņu sarindojums pēc ietekmes uz vidi.

Svarīgā atruna: nevienu no šiem pieciem pašlaik nevar nopirkt atjaunotu. Toties atjaunoti Samsung, Motorola un POCO tālruņi jau ir pieejami.

POCO C95 Pro pret POCO C85 4G: kas gada laikā mainījies?

Salīdzinot ar C85, POCO C95 Pro akumulatora ietilpība pieaugusi no 6000 līdz 7500 mAh – par 25 %. Uzlādes jauda kāpusi no 33 līdz 45 W jeb aptuveni par 36 %. Vairāk nekā divkāršojusies arī jauda, ar kādu tālrunis var uzlādēt citas ierīces: no 10 līdz 22,5 W. No visiem jauninājumiem tieši šīs pārmaiņas maina tālruņa lietošanu ikdienā, nevis paliek tikai specifikāciju sīkdrukā.

Par ietilpīgāku akumulatoru jāmaksā ar lielāku svaru un biezumu: C85 sver 205 g un ir 7,99 mm biezs, bet C95 Pro – 232 g un 8,8 mm. Atmiņas kartes maksimālā ietilpība dubultojusies no 1 līdz 2 TB, savukārt HyperOS 2 nomainījusi HyperOS 3.

Mainījies arī mikroshēmas nosaukums – Helio G81-Ultra vietā ir Helio G91-Ultra. Taču publicētajās specifikācijās abām norādīti tie paši Cortex-A75 un Cortex-A55 centrālā procesora kodoli ar maksimālo 2,0 GHz frekvenci un tā pati Mali-G52 MC2 grafika. Jauns nosaukums pats par sevi nepierāda, ka tālrunis ir ātrāks; to parādītu salīdzināmi veiktspējas testi. Arī pāreja no HyperOS 2 uz HyperOS 3 pati par sevi nesola ilgāku atjauninājumu saņemšanu.

realme C100, Galaxy A18 vai Moto G17 Power: kuram pievērst uzmanību?

realme C100 4G ir šīs grupas ietilpīgākais akumulators: 8000 mAh – aptuveni par 6,7 % vairāk nekā C95 Pro 7500 mAh. Tālruni darbina Helio G92 Max mikroshēma, un uzlādes jauda ir tāda pati – 45 W. Taču lielāka ietilpība viena pati nepasaka, kurš tālrunis darbosies ilgāk. Nozīme ir arī ekrāna enerģijas patēriņam, mikroshēmas efektivitātei, sakaru apstākļiem un programmatūrai. Nevienā no izmantotajiem avotiem visu piecu tālruņu darbības laiks nav mērīts vienādos apstākļos.

Samsung Galaxy A18 4G mazāku akumulatoru atsver ar ekrānu: tam ir 6,7 collu Super AMOLED panelis ar 1080 × 2340 pikseļu izšķirtspēju un 90 Hz atsvaidzes intensitāti, savukārt abiem pārējiem šajā sadaļā salīdzinātajiem tālruņiem ir LCD ekrāni. Akumulatora ietilpība ir 5000 mAh, uzlādes jauda – 25 W. Specifikācijā norādīta Exynos 1610 mikroshēma, taču Samsung paziņojumā Francijas tirgum teikts, ka tā dažādos tirgos var atšķirties. A18 ir arī vienīgais no pieciem ar skaidri norādītu programmatūras atjauninājumu termiņu; par to plašāk tālāk.

Motorola Moto G17 Power 6,72 collu LCD ekrānam ir augstāka izšķirtspēja nekā C95 Pro – 2400 × 1080 pikseļi –, taču zemāka, 60 Hz atsvaidzes intensitāte. Tālrunim ir 6000 mAh akumulators ar 30 W uzlādi, Helio G81 Extreme mikroshēma un vienīgā īpaši platleņķa kamera visā šajā salīdzinājumā.

Katrs zīmols izvēlējies citu prioritāti: lielāku akumulatora ietilpību, labāku ekrānu kopā ar atjauninājumu solījumu vai augstāku ekrāna izšķirtspēju un daudzpusīgāku kameru. Tas nav veiktspējas vai darbības laika rangs, tikai pārskats par šīm izvēlēm.

Visu piecu kameras: megapikseļi neizstāsta visu

Megapikseļu skaitu salīdzināt ir viegli, taču pēc tā vien par kameras kvalitāti spriest nevar. POCO C95 Pro ir 50 MP galvenā kamera, papildu objektīvs un 8 MP pašfoto kamera. realme C100 galvenajai un pašfoto kamerai specifikācijās norādīta tieši tāda pati izšķirtspēja: 50 un 8 MP.

Samsung Galaxy A18 aizmugurē ir trīs kameras ar 50, 5 un 2 MP izšķirtspēju, priekšā – 13 MP pašfoto kamera. Galvenajai kamerai nav optiskās attēla stabilizācijas. To vērts ņemt vērā, ja bieži fotografē no rokas vājā apgaismojumā.

Motorola Moto G17 Power atšķiras no pārējiem: tam ir 50 MP galvenā kamera ar Sony LYTIA 600 sensoru, 5 MP īpaši platleņķa kamera – vienīgā šajā grupā – un 32 MP pašfoto kamera ar lielāko izšķirtspēju starp pieciem modeļiem. Taču skaitļi neaizstāj fotogrāfiju salīdzinājumu vienādos apstākļos, un neviens no izmantotajiem avotiem šādu testu visiem pieciem nav veicis.

Lielāks akumulators: svars un iespēja uzlādēt citas ierīces

Vairumam šo tālruņu lielāks akumulators nozīmē arī lielāku svaru. POCO C95 Pro papildu 1500 mAh salīdzinājumā ar C85 nāk kopā ar papildu 27 g: tas sver 232 g. realme C100 ir izņēmums – lai gan tā akumulators ir vēl ietilpīgāks (8000 mAh), tālrunis sver 219 g un ir vieglāks par C95 Pro. Samsung Galaxy A18 ar 196 g ir vieglākais no četriem modeļiem, kuru svars norādīts, un tam ir arī mazākais akumulators šajā grupā. Izmantotajās Motorola lapās Moto G17 Power svars nav norādīts.

C95 Pro ir pirmais šīs līnijas modelis, kura specifikācijās nosaukts konkrēts ekrāna aizsargstikls: Gorilla Glass 7i. Jauda, ar kādu tas var uzlādēt citas ierīces, vairāk nekā divkāršojusies – no C85 10 līdz 22,5 W. Papildu ietilpība noder, ja jāuzlādē vēl viens tālrunis, austiņas vai viedpulkstenis. Jārēķinās gan, ka, uzlādējot citu ierīci, izlādējas arī tavs tālrunis: citai ierīcei atdotās enerģijas vairs nebūs tavam tālrunim.

Akumulatora stāvoklis, programmatūras atbalsts un remontējamība: kas rakstīts sīkdrukā?

Par akumulatora kalpošanu vairāki zīmoli publicē vismaz kādu skaitli. POCO norāda, ka tā paša laboratorijas testos gan C95 Pro, gan C85 pēc 1000 pilniem uzlādes cikliem saglabā vismaz 80 % akumulatora ietilpības. realme paša laboratorijas prognoze paredz, ka pēc septiņiem gadiem akumulatora stāvoklis joprojām būs vismaz 80 % līmenī; tas nav neatkarīga testa rezultāts. Izmantotajā Samsung Galaxy A18 produkta lapā Apvienotās Karalistes tirgum norādīts novērtējums vismaz 1200 cikliem. Par G17 Power Motorola izmantotajās lapās salīdzināmu rādītāju nepublicē.

Par programmatūras atbalstu informācija ir vēl nevienmērīgāka. Tajā pašā Galaxy A18 lapā vienīgajā no pieciem modeļiem norādīta konkrēta apņemšanās: līdz sešiem operētājsistēmas jauninājumiem un sešu gadu drošības atjauninājumi līdz 2032. gada 31. oktobrim. Pārbaudītajās lapās POCO, realme un Motorola nenorāda tieši šo modeļu atbalsta termiņus. Tas nepierāda, ka tādu nav, tikai to, ka šajos avotos tie nav minēti.

Atšķiras arī informācija par materiāliem. Konkrētajam Samsung preces variantam norādīts 1,13 % pārstrādātu materiālu saturs un 11,8 % pārstrādājamība, taču aprēķina metodika nav apstiprināta. Motorola Power modelim norāda 11,78 % pārstrādātu materiālu, savukārt kopīgā modeļu saimes lapā – 72,71 % pārstrādājamību; vēl jāapstiprina, vai pēdējais skaitlis attiecas tieši uz šo modeli. Minēts arī neparasts standarta apzīmējums EN 455557:2020, kas jāpārbauda pirms standartu salīdzināšanas. Par C95 Pro, C85 un realme C100 salīdzināmu rādītāju nav.

Ar šiem datiem nepietiek, lai uzticami sarindotu tālruņus pēc remontējamības. ES Kopīgais pētniecības centrs par būtiskām uzskata akumulatora un ekrāna nomaiņas izmaksas, detaļu pieejamību, izjaukšanas iespējas un dokumentāciju. Pēc šādiem kritērijiem nevienam no pieciem pagaidām nav apstiprinātas savstarpēji salīdzināmas remontējamības klases. Laboratorijas prognoze par akumulatora ietilpību negarantē noteiktu lietošanas gadu skaitu, un vienam modelim solītie atjauninājumi neattiecas uz citu tā paša zīmola tālruni.

Lielāks akumulators un elektroniskie atkritumi: ko rāda skaitļi

Saskaņā ar 2024. gada ITU/UNITAR ziņojumu „Global E-waste Monitor“ 2022. gadā pasaulē radās 62 miljoni tonnu elektronisko atkritumu. Tikai 22,3 % no tiem bija dokumentēti kā oficiāli savākti un pārstrādāti. Šie dati aptver visu veidu elektroniku, nevis tikai tālruņus, un nav 2026. gada kopējais rādītājs. Taču tie parāda mērogu, kurā iekļaujas katrs jauns tālrunis.

Cik elektrības vajadzētu viena POCO C95 Pro uzlādei? To var aprēķināt no publicētajiem datiem, lai gan tieša mērījuma nav. Tā 7500 mAh akumulators pie nominālā 3,85 V sprieguma uzglabā aptuveni 28,9 Wh. Pieņemot 85 % efektivitāti no kontaktligzdas līdz akumulatoram, viena pilna uzlāde patērētu ap 34,0 Wh. Uzlādējot tālruni reizi dienā veselu gadu, no kontaktligzdas tiktu patērētas aptuveni 12,4 kWh.

CO₂e emisijas ir atkarīgas no elektrības izcelsmes, tāpēc vienas atbildes vietā ir trīs scenāriji. Ja emisiju intensitāte ir 0,05 kg CO₂e uz kWh, gadā sanāk aptuveni 0,6 kg CO₂e; pie 0,40 kg uz kWh – aptuveni 5,0 kg; pie 0,80 kg uz kWh – aptuveni 9,9 kg. Tie ir aprēķini ar skaidri noteiktiem pieņēmumiem, nevis mērījumi kādas konkrētas valsts elektrotīklā. Tajos nav ietverta ražošana, transports, sakaru tīkli, mākoņpakalpojumi, remonts un ierīces dzīves cikla beigu posms.

Vēl viena nianse: ja abus akumulatorus lieto vienādi ilgi, 7500 mAh akumulatoram sanāktu aptuveni par 20 % mazāk pilnas uzlādes ciklu nekā 6000 mAh akumulatoram, jo 6000 dalīts ar 7500 ir 0,8. Tas negarantē par 20 % ilgāku kalpošanu gados – nozīme ir arī karstumam, novecošanai laika gaitā, remontam un programmatūras atbalstam. Taču lielāks akumulators automātiski nav sliktāka izvēle vides ziņā.

Kurš no pieciem tālruņiem tev būtu piemērotāks?

Uz papīra visietilpīgākais akumulators ir realme C100. Taču, vai tas nozīmē arī ilgāku darbības laiku, parādītu vienādos apstākļos veikti testi. Pirms pirkuma vēl jāpārliecinās par galīgo cenu ar piegādi un jāpārbauda, vai tālrunis ir saderīgs ar tava operatora tīklu.

Izvēlē starp abām POCO paaudzēm svarīgākie ir kompromisi, nevis funkciju saraksts. Vai C95 Pro papildu 1500 mAh un ātrāka uzlāde attaisno lielāku svaru un piemaksu salīdzinājumā ar C85, lai cik liela tā būtu? Ja salīdzina tikai akumulatora ietilpību uz vienu eiro, C95 Pro ir izdevīgāks vienīgi tad, ja piemaksa ir mazāka par 25 %. Citus abu tālruņu aspektus šis aprēķins neņem vērā.

Par labu Galaxy A18 runā asāks ekrāns un vienīgais apstiprinātais atjauninājumu nodrošināšanas termiņš šajā grupā. Vēl gan jānoskaidro, kuru tieši reģionālo versiju pirktu un kādi ir tās remonta nosacījumi. Par labu Moto G17 Power runā asāks LCD ekrāns un vienīgā īpaši platleņķa kamera – ja vien attēlu kvalitāte izturēs pārbaudi reālā testā un izdosies atrast skaidri formulētu Motorola solījumu par atjauninājumiem.

Dažiem labākā izvēle var būt nepirkt nevienu no pieciem. Ja tev jau ir POCO C85, pirms jauna tālruņa iegādes noskaidro, vai tas vēl saņems drošības atjauninājumus, vai tā akumulatoru ir vērts paturēt un vai remonts izmaksātu mazāk nekā tālruņa nomaiņa.

Izvēli var vērtēt arī pēc izmaksām uz vienu lietošanas gadu: saskaiti iegādes cenu, piederumus un paredzamos remontus, atņem tālruņa vērtību brīdī, kad to vairs nelietosi, un rezultātu izdali ar lietošanas gadu skaitu. Neviens no pieciem šeit nav pasludināts par kopējo uzvarētāju – svarīgi, kuri kompromisi der tieši tev. Viena lieta gan visiem ir kopīga: nevienu vēl nevar nopirkt atjaunotu. Toties trīs šo pašu zīmolu tālruņi jau ir pieejami.

Atjaunota tālruņa alternatīva: kāpēc jau pieejams modelis var pārspēt visus piecus


Ekrāns
6,7 collu AMOLED, 90 Hz

Procesors
Mediatek Helio G99, 2 × 2,2 GHz + 6 × 2,0 GHz

Kameras
50 MP galvenā, 5 MP īpaši platleņķa, 2 MP makro

Akumulators
5000 mAh

Savienojamība
Wi-Fi ac, Bluetooth 5.3, NFC

6,5 collu IPS, 120 Hz

Mediatek Dimensity 930, 2 × 2,2 GHz + 6 × 2,0 GHz

50 MP galvenā, 8 MP platleņķa

5000 mAh

Wi-Fi ac, Bluetooth 5.3, NFC, 5G

6,67 collu AMOLED, 120 Hz, HDR10+

Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2

64 MP galvenā, 8 MP īpaši platleņķa, 2 MP makro

5100 mAh

Wi-Fi ac, Bluetooth 5.2, NFC, 5G

Kuru tālruni pirkt?

Šie trīs atjaunotie tālruņi ir profesionāli pārbaudīti un iztīrīti, un tiem ir garantija – tie netiek pārdoti tādi, kādi ir. Pēc specifikācijām katrs no tiem vismaz vienā ziņā pārspēj vismaz vienu no pieciem jaunajiem modeļiem un, visticamāk, maksā mazāk.

Ja tev svarīga kāda no piecu jauno tālruņu konkrētajām priekšrocībām, jauna tālruņa iegādei joprojām ir pamats: realme C100 akumulatora ietilpība, Galaxy A18 ekrāns un atjauninājumu solījums, Moto G17 Power daudzpusīgākā kamera vai C95 Pro ātrā uzlāde un iespēja uzlādēt citas ierīces. Izvēlēties tieši šo paaudzi ir apzināts lēmums, nevis kļūda.

Taču, ja meklē uzticamu, cenas ziņā pieejamu tālruni un tev nav vajadzīgs tieši šā gada procesors, pirms kāda no pieciem jaunajiem 4G modeļiem iegādes apskati Galaxy A17, Moto G73 vai Poco X6. Katram ir refurbed pārbaudes ziņojums, skaidri norādīta vizuālā stāvokļa kategorija un vismaz 12 mēnešu garantija. Tālruni vari izmēģināt 30 dienas; ja pārdomāsi, vari to atgriezt un saņemt naudu atpakaļ.

POCO C95 Pro 4G: biežāk uzdotie jautājumi

Vai POCO C95 Pro akumulatora uzlabojums ir būtisks?

Jā. Ietilpība palielinājusies par 25 %, no 6000 līdz 7500 mAh, bet uzlādes jauda – aptuveni par 36 %, no 33 līdz 45 W. Pieaudzis arī svars un biezums, tāpēc par šo ieguvumu nākas maksāt ar mazāku ērtumu pārnēsājot.

Vai POCO C95 Pro akumulators ir lielāks nekā realme C100?

Nē. realme C100 ir 8000 mAh akumulators, bet C95 Pro – 7500 mAh; realme akumulators ir aptuveni par 6,7 % ietilpīgāks. Tas pats par sevi nepierāda ilgāku darbības laiku, jo to ietekmē arī ekrāna enerģijas patēriņš, procesora efektivitāte un programmatūra.

Vai Samsung Galaxy A18 ir labāks ekrāns?

Pēc paneļa tipa un izšķirtspējas – jā. Tam ir 6,7 collu Super AMOLED ekrāns ar 1080 × 2340 pikseļu izšķirtspēju, kamēr pārējiem šeit aplūkotajiem tālruņiem ir LCD ekrāni. A18 ir arī vienīgais no pieciem ar norādītu atjauninājumu nodrošināšanas termiņu.

Vai kādu no šiem pieciem jau var nopirkt atjaunotu?

Nē. POCO C95 Pro, POCO C85, realme C100, Galaxy A18 un Moto G17 Power ir neseni modeļi, un neviens no tiem pagaidām nav atrodams ne refurbed katalogā, ne citos šeit pārbaudītajos atjaunotu tālruņu piedāvājumos. Toties atjaunoti Samsung Galaxy A17, Motorola Moto G73 un Poco X6 jau ir pieejami.

Vai vērts salabot vai paturēt POCO C85, nevis pirkt C95 Pro?

Tas var būt izdevīgi. Pirms tālruņa nomaiņas pārbaudi, cik ilgi C85 vēl saņems drošības atjauninājumus, kādā stāvoklī ir tā akumulators un cik maksātu remonts. C95 Pro galvenais ieguvums ir lielāka akumulatora ietilpība, nevis pavisam cita lietošanas pieredze.

Apskati atjaunotos viedtālruņus vietnē refurbed

Nevienu no šiem pieciem jaunajiem pieejamās cenas 4G tālruņiem pagaidām nevar nopirkt atjaunotu, taču jau ir pieejamas daudzas uzticamas alternatīvas no tiem pašiem zīmoliem. Katram tālrunim vietnē refurbed ir pārbaudes ziņojums, skaidri norādīta vizuālā stāvokļa kategorija un vismaz 12 mēnešu garantija. Tālruni vari izmēģināt 30 dienas un, ja pārdomāsi, atgriezt, saņemot naudu atpakaļ.

Pirmoreiz piesakies mūsu jaunumu vēstkopai un ietaupi 15 €!

Nekad vairs nepalaidiet garām nevienu piedāvājumu.

Informāciju par personas datu izmantošanu varat atrast mūsu Privātuma politikā.